Zabroniony zostanie także handel software’m na licencjach freeware, shareware, abandonware, nawet jeśli w opisie oferty znajdzie się zastrzeżenie, że cena dotyczy wyłącznie nośnika i obejmuje koszty ściągnięcia oprogramowania z internetu.

Tylko autoryzowani sprzedawcy

Według nowych zasad od 6 września br. nowe oprogramowanie w wersji ESD będą mogli oferować tylko autoryzowani sprzedający na kontach firmowych.

Używane oprogramowanie na płycie lub innym trwałym nośniku Allegro pozwoli odsprzedawać tylko z oryginalnym opakowaniem, które zawiera kod aktywacyjny. W tym przypadku tak jak dotychczas oferty będzie można wystawiać na koncie zwykłym i firmowym.

Od 6 września oferty niezgodne z nowymi wymogami zostaną usunięte. Celem jest zapobieganie nadużyciom – zapowiedział koncern e-commerce.

Jednocześnie Allegro apeluje do autoryzowanych sprzedawców do kontaktu pod adresem: oprogramowaniekomputerowe@allegro.pl i przesłanie potwierdzenia lub innej formy zgody na sprzedaż oprogramowania ESD od oficjalnego dystrybutora lub innego uprawnionego podmiotu.