Allegro zakaże sprzedaży używanego oprogramowania

Sprzedaż używanego oprogramowania (ESD) oraz OEM będzie zabroniona – zapowiedziało Allegro.

Chcemy zapobiegać nadużyciom – uzasadnia Allegro.

„Zabronimy sprzedaży używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz oprogramowania OEM” – zapowiedziało Allegro. Zakaz wejdzie w życie 6 września br. Obejmuje również wersje testowe.

Zabroniony zostanie także handel software’m na licencjach freeware, shareware, abandonware, nawet jeśli w opisie oferty znajdzie się zastrzeżenie, że cena dotyczy wyłącznie nośnika i obejmuje koszty ściągnięcia oprogramowania z internetu.

Tylko autoryzowani sprzedawcy

Według nowych zasad od 6 września br. nowe oprogramowanie w wersji ESD będą mogli oferować tylko autoryzowani sprzedający na kontach firmowych.

Używane oprogramowanie na płycie lub innym trwałym nośniku Allegro pozwoli odsprzedawać tylko z oryginalnym opakowaniem, które zawiera kod aktywacyjny. W tym przypadku tak jak dotychczas oferty będzie można wystawiać na koncie zwykłym i firmowym.

Od 6 września oferty niezgodne z nowymi wymogami zostaną usunięte. Celem jest zapobieganie nadużyciom – zapowiedział koncern e-commerce.

Jednocześnie Allegro apeluje do autoryzowanych sprzedawców do kontaktu pod adresem: oprogramowaniekomputerowe@allegro.pl i przesłanie potwierdzenia lub innej formy zgody na sprzedaż oprogramowania ESD od oficjalnego dystrybutora lub innego uprawnionego podmiotu.

Źródło: https://crn.pl/aktualnosci/allegro-zakaze-sprzedazy-uzywanego-oprogramowania/

Ta witryna używa

Więcej informacji w polityce prywatności Henwar.