Kategorie
Bez kategorii

Allegro zakaże sprzedaży używanego oprogramowania

Microsoft znowu nie ma szczęścia w poprawianiu błędów. Właśnie powstał nowy PoC (Proof of Concept) i tym samym publicznie dostępny exploit, w którym badacz pokazuje jak za pomocą specjalnie przygotowanego kodu wykonać lokalną eskalację uprawnień (LPE) ze zwykłego użytkownika do SYSTEM, czyli do najwyższych uprawnień na Windows.

20 lipca 2021

Allegro zakaże sprzedaży używanego oprogramowania


Sprzedaż używanego oprogramowania (ESD) oraz OEM będzie zabroniona – zapowiedziało Allegro.

Allegro zakaże sprzedaży używanego oprogramowania

Chcemy zapobiegać nadużyciom – uzasadnia Allegro.

„Zabronimy sprzedaży używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz oprogramowania OEM” – zapowiedziało Allegro. Zakaz wejdzie w życie 6 września br. Obejmuje również wersje testowe.

Zabroniony zostanie także handel software’m na licencjach freeware, shareware, abandonware, nawet jeśli w opisie oferty znajdzie się zastrzeżenie, że cena dotyczy wyłącznie nośnika i obejmuje koszty ściągnięcia oprogramowania z internetu.

Tylko autoryzowani sprzedawcy

Według nowych zasad od 6 września br. nowe oprogramowanie w wersji ESD będą mogli oferować tylko autoryzowani sprzedający na kontach firmowych.

Używane oprogramowanie na płycie lub innym trwałym nośniku Allegro pozwoli odsprzedawać tylko z oryginalnym opakowaniem, które zawiera kod aktywacyjny. W tym przypadku tak jak dotychczas oferty będzie można wystawiać na koncie zwykłym i firmowym.

Od 6 września oferty niezgodne z nowymi wymogami zostaną usunięte. Celem jest zapobieganie nadużyciom – zapowiedział koncern e-commerce.

Jednocześnie Allegro apeluje do autoryzowanych sprzedawców do kontaktu pod adresem: oprogramowaniekomputerowe@allegro.pl i przesłanie potwierdzenia lub innej formy zgody na sprzedaż oprogramowania ESD od oficjalnego dystrybutora lub innego uprawnionego podmiotu.

żródło: https://crn.pl/aktualnosci/allegro-zakaze-sprzedazy-uzywanego-oprogramowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.