Kategorie
Bez kategorii

Czym żyje Homo Quaranticus?

Microsoft znowu nie ma szczęścia w poprawianiu błędów. Właśnie powstał nowy PoC (Proof of Concept) i tym samym publicznie dostępny exploit, w którym badacz pokazuje jak za pomocą specjalnie przygotowanego kodu wykonać lokalną eskalację uprawnień (LPE) ze zwykłego użytkownika do SYSTEM, czyli do najwyższych uprawnień na Windows.

26 marca 2021

Czym żyje Homo Quaranticus?


To model typowego polskiego internauty w czasach pandemii(wg. SentiOne) który przeniósł swoje codzienne życie do Internetu.W minionym roku głównymi tematami rozmów w Internecie były zakupy online, Netflix, dresy i 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐳 𝐝𝐨𝐦𝐮!

𝐇𝐚𝐬𝐳𝐭𝐚𝐠 „#𝐡𝐨𝐦𝐞𝐨𝐟𝐟𝐢𝐜𝐞” zdominował portale społecznościowe i można było odnieść wrażenie, że wszyscy pracujący przenieśli swoje biura do domu. W Polsce 2020 r. hasło „home office” zostało użyte przez Internautów prawie 350 tys. jest to wzrost o 750 % w porównaniu do roku 2019.

Mając przed sobą wizję kolejnego „twardego” lock-down’u, warto skonsultować swoją aktywność w sieci 𝘇𝗲 𝘀𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝗮𝗺𝗶 𝘇 𝗛𝗲𝗻𝘄𝗮𝗿 𝗢𝘂𝘁𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗶𝗻𝗴 𝗜𝗧.

Zagrożeń na styku Internet-WiFi lub sieć LAN w we własnym domu czy mieszkaniu jest wiele. Jeśli pracujesz zdalnie, realizujesz przelewy lub robisz zakupy on-line, wyposaż się w odpowiednie oprogramowanie lub sprzęt, które podniesie Twój poziom bezpieczeństwa informatycznego .

Rekomendujemy rozwiązanie, które oferuje nasz partner 𝐅𝐎𝐑𝐓𝐈𝐍𝐄𝐓 – programy zabezpieczające sieć m.in 𝐅𝐨𝐫𝐭𝐢𝐂𝐥𝐢𝐞𝐧𝐭 𝐄𝐌𝐒 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐅𝐨𝐫𝐭𝐢𝐆𝐚𝐭𝐞.

żródło: https://www.isbtech.pl/2021/03/homo-quaranticus-czym-zyli-polscy-internauci-w-2020-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.