KOLEJNE BLUE SCREENY W WINDOWS 10. TYM RAZEM ZAWINIŁA POPRAWKA KB5000802.

Marcowa aktualizacja Windows 10 (KB5000802) powoduje wiele problemów użytkownikom systemu. W ciągu kilkunastu godzin pojawiło się wiele zgłoszeń niebieskich ekranów śmierci podczas próby skorzystania z drukarki. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o błędach związanych z inną aktualizacją Windows 10.

KB5000802 to jeden z pakietów aktualizacji pobieranych automatycznie dla wersji Windows 10 20H2. Znajdziemy w niej poprawki bezpieczeństwa, a więc stanowi ona wysoki priorytet. Z tego względu u części użytkowników została zainstalowana w pełni automatycznie. Cóż, jak można było się spodziewać, wraz z nią pojawiły się nowe krytyczne błędy, prowadzące do BSOD.

Użytkownicy zgłaszają problem z zawieszającymi się komputerami, a następnie niebieskimi ekranami śmierci, wyświetlającymi kod błędu „APC_INDEX_MISMATCH for win32kfull.sys”. Jeden z czytelników serwisu Windows Latest twierdzi, że aktualizacja gryzie się z niektórymi sterownikami drukarek.

„Wydaje mi się, że ta aktualizacja powoduje wyświetlanie niebieskich ekranów podczas drukowania z pomocą sterowników Kyocera Universal Print. Mam już co najmniej 20 potwierdzonych przypadków od 4 różnych klientów, a minęła dopiero godzina” – relacjonuje czytelnik.

Pojawiają się jednak doniesienia o błędach w komputerach z Windows 10 korzystającymi z drukarek innych firm. Oprócz Kyocera, mówi się o Ricoh i Zebra. Błędy wyskakują w momencie, gdy użytkownicy próbują dokonać wydruku. Co więcej, analogiczny problem występuje w przypadku systemów Windows 10 1909 (19H2).

ROZWIĄZANIE? ODINSTALUJ PROBLEMATYCZNĄ AKTUALIZACJĘ WINDOWS 10

Aktualnie jedynym sposobem rozwiązania problemu jest odinstalowanie kłopotliwej poprawki. Aby to zrobić, należy wykonać poniższe kroki:

  1. W pasku wyszukiwania wpisz „Windows Update” i kliknij „Ustawienia usługi”
  2. Kliknij „Wyświetl historię aktualizacji”
  3. Kliknij „Odinstaluj aktualizacje”
  4. Znajdź aktualizację „KB5000802”, kliknij prawym przyciskiem myszy i „Odinstaluj”.
×
Szukasz profesjonalnego wsparcia IT? Masz ciekawy projekt informatyczny do realizacji? Interesuje Cię zakup i wdrożenie sprzętu IT? Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą (akceptujesz politykę prywatności www).
Skip to content