Kategorie
Bez kategorii

Nowe funkcje Microsoft Teams pokazują konkurencji, gdzie jej miejsce

Microsoft znowu nie ma szczęścia w poprawianiu błędów. Właśnie powstał nowy PoC (Proof of Concept) i tym samym publicznie dostępny exploit, w którym badacz pokazuje jak za pomocą specjalnie przygotowanego kodu wykonać lokalną eskalację uprawnień (LPE) ze zwykłego użytkownika do SYSTEM, czyli do najwyższych uprawnień na Windows.

5 listopada 2020

Nowe funkcje Microsoft Teams pokazują konkurencji, gdzie jej miejsce


Pod koniec lipca Microsoft potwierdził, że planuje opracować funkcję Breakout rooms dla aplikacji Teams. Firma opublikowała właśnie kolejny zwiastun tej długo oczekiwanej aktualizacji. Breakout Rooms to funkcja zaprojektowana specjalnie, aby pomóc ponad 150 milionom studentów i liderów instytucjonalnych korzystających z Microsoft Teams. Gigant z Redmond twierdzi, że dzięki pokojom typu Breakout nauczyciele lub organizatorzy będą mogli podzielić klasę na małe grupy.

W grupach uczestnicy mogą prowadzić własne, prywatne rozmowy, a później wracać na większe spotkanie. Aby uzupełnić funkcję Breakout rooms, Microsoft wprowadza również obsługę układu siatki 7 × 7, w której nauczyciele mogą wyświetlać do 49 uczestników jednocześnie.

Organizatorzy mogą również zarządzać uprawnieniami dla grup. Na przykład mogą wyłączyć możliwość edytowania i usuwania wiadomości w grupie. Gdy funkcja będzie dostępna w systemie Windows 10 lub macOS, organizatorzy spotkania zobaczą ikonę Breakout Rooms po kliknięciu menu z trzema kropkami.

Zobacz także: Nowe funkcje Microsoft Edge – konkurencja ich nie ma

LEPSZY STATUS

Microsoft Teams jest również wyposażony w funkcję obecności online, która jest ważna, gdy inni chcą sprawdzić Twoją obecność na spotkaniu. Aplikacja oferuje wskaźniki w sieci, na Androidzie, iOS i Windows 10, aby ostrzegać uczestników lub organizatorów o Twojej obecności w Internecie.

Microsoft Teams status

Ich stan można sprawdzić, klikając ikonę profilu. Zielony oznacza Dostępny, czerwone kółka oznaczają Zajęty lub Nie przeszkadzać, a żółty wskaźnik sugeruje, że jesteś z dala od swoich zespołów. Stan obecności w trybie online jest ustawiany automatycznie przez aplikację na podstawie Twojej aktywności. Na przykład, jeśli przeglądasz inne aplikacje, Teams pokaże stan „nieobecny”, a stan zmieni się ponownie, gdy użytkownik przejdzie do trybu online.

Jeszcze w tym roku funkcja statusu Microsoft Teams stanie się nieco inteligentniejsza. Microsoft potwierdziła, że pracuje nad dwiema nowymi opcjami funkcji obecności w usłudze Teams. Pojawi się opcja o nazwie „Czas trwania stanu obecności”, która umożliwia wybranie określonego przedziału czasu.

Przykładowo będzie można ustawić swój status „Zajęty” na 30 minut, jedną godzinę, dwie godziny lub cały dzień. W rzeczywistości pojawi się możliwość ustawienia statusu na cały tydzień. Zobaczymy też jeszcze jedną opcję o nazwie „Niestandardowe”, która umożliwia ustawienie własnego czasu dla każdego statusu w aplikacji.

Jeszcze w tym roku użytkownicy będą mogli również ustawić swoją obecność na „Offline”, co poinformuje współpracowników i uczestników, że nie można się z Tobą komunikować. Nowe ulepszenia funkcji obecności zaczną być wdrażane w Microsoft Teams w grudniu 2020 r.

INNE ULEPSZENIA

Microsoft Teams umożliwi też organizatorom i nauczycielom pobranie listy uczestników po zakończeniu spotkania. Wcześniej można było pobrać raport obecności tylko w trakcie spotkania lub gdy uczestnicy byli obecni na sesji.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla nauczycieli, którzy chcą pobierać raporty obecności pod koniec dnia.

Microsoft wprowadza również nową aktualizację dla użytkowników Androida i iOS z obsługą ulepszonej optymalizacji przepustowości. Poprawi to niezawodność, a nawet logikę wykrywania jakości sieci, aby pomóc użytkownikom szybko przesyłać i uzyskiwać dostęp do plików.

żródło: https://android.com.pl/artykuly/355178-nowe-funkcje-microsoft-teams-konkurencja-breakout/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.