Pożar strawił centrum przetwarzania danych firmy OVH w Strasburgu. O kłopotach w obsłudze użytkowników piszą od rana także polskie firmy.

Kłopoty klientów Allegro i innych sklepów e-commerce używających programów Senuto, BaseLinker, nie otwierające się strony społeczności MMA,  czy brak obrazków na Wykop.pl – to pierwsze z brzegu przykłady skutków pożaru, który strawił serwerownie firmy OVH w Strasburgu.

Skoro mowa o Allegro, największej w kraju platformie e-commerce, to należy się spodziewać kłopotów wielu firm. Marcin Gruszka, reprezentujący serwis zapewnia, że platforma stara się pomóc sprzedającym i kłopot nie leży po jej stronie.

O pożarze i jego ugaszeniu w godzinach porannych poinformował na Twitterze założyciel OVH Octave Klaba. Według jego wpisu, incydent ma dużą skalę: ogień zniszczył ważny obiekt – SBG2 oraz część sąsiedniego SBG1. Strażacy próbowali ochronić trzecie data center, a czwarte pozostało nietknięte.

Według Klaby, nie było ofiar w ludziach wśród pracowników firmy.

Octave Klaba @ olesovhcom
We have a major incident on SBG2. The fire declared in the building. Firefighters were immediately on the scene but could not control the fire in SBG2. The whole site has been isolated which impacts all services in SGB1-4. We recommend to activate your Disaster Recovery Plan.
3:42 AM · 10 mar 2021
 
Nie wiadomo dokładnie jak na razie, jaki jest wpływ pożaru w OVH na polski internet. Poszczególne firmy dzielą się wiadomościami na ten temat i przepraszają swoich klientów.

Skontaktowaliśmy się z OVH w Polsce, ale firma nie była jeszcze w stanie oszacować skali problemu.

OVHcloud podaje, że obsługuje 400 tys. serwerów we własnych 31 centrach danych na 4 kontynentach. Korzysta z jej usług nich 1,6 miliona klientów w 140 krajach. Centrum przetwarzania danych w Strasburgu zostało zbudowane w 2012 roku i obsługuje (od 2015 roku) m.in. start-upy.

Kłopoty mają niektóre firmy medialne. O tym, że nie działa od rana powiadomił nas m.in. wydawca „Magazyn Pismo”.

OVH należy do najpopularniejszych firm hostingowych w Polsce, po takich graczach jak Nazwa.pl, czy Home.pl.

W ostatnich latach pożar był przyczyną awarii w data center T-Mobile Polska w Warszawie. Z kolei systemy gaśnicze nie zadziałały prawidłowo np. w Netii, czy Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

×
Szukasz profesjonalnego wsparcia IT? Masz ciekawy projekt informatyczny do realizacji? Interesuje Cię zakup i wdrożenie sprzętu IT? Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą (akceptujesz politykę prywatności www).
Skip to content