Windows 10 dostaje nowe aktualizacje. Rozwiązują problem z zabezpieczeniami.

Windows 10 otrzymał nowe uaktualnienia bezpieczeństwa, które udostępniono poza standardowym terminarzem wydawniczym. Microsoft postanowił nie czekać z ich wydaniem do grudniowego Patch Tuesday. Nowe łatki rozwiązują problemy z autoryzacją Kerberos i gigant z Redmond określił je jako ważne.
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/windows-10-dostaje-nowe-aktualizacje-rozwiazuja-problem-z-zabezpieczeniami/3tx4dr0

Windows 10 otrzymuje nowe aktualizacje poza standardowym terminarzem. Normalnie Microsoft wypuściłby te łatki w najbliższy Patch Tuesday, który wypada 8 grudnia. Jednak zdecydowano się nie czekać do tego dnia. Zobaczmy, jaki problem rozwiązują nowe uaktualnienia.

Nowe łatki to KB4594440 dedykowane Windows 10 2004 oraz 20H2 i KB4594443 dla wydań z numerami 1903 i 1909. Nieco wcześniej ta poprawka została udostępniona też wersji z numerem 1809. Microsoft opisał nowy problem w biuletynie oznaczonym ciągiem znaków CVE-2020-17049. Patche sklasyfikowano jako ważne.

Nowe aktualizacje rozwiązują problem występujący w autoryzacji Kerberos, które są związane z wartością podklucza rejestru PerformTicketSignature. Co bardzo ważne, łatki te nie są udostępniane poprzez Windows Update. W celu ich instalacji musicie udać się do wykazu usługi Microsoft Update (link), gdzie należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i znaleźć uaktualnienia do pobrania.

Foto: komputerswiat.pl

Warto dodać, że w grudniu Microsoft planuje udostępnić dla Windows 10 mniej aktualizacji. Do standardowego harmonogramu firma planuje powrócić w styczniu.

Ta witryna używa

Więcej informacji w polityce prywatności Henwar.