Kategorie
Bez kategorii

Windows 10 dostaje nowe aktualizacje. Rozwiązują problem z zabezpieczeniami

Microsoft znowu nie ma szczęścia w poprawianiu błędów. Właśnie powstał nowy PoC (Proof of Concept) i tym samym publicznie dostępny exploit, w którym badacz pokazuje jak za pomocą specjalnie przygotowanego kodu wykonać lokalną eskalację uprawnień (LPE) ze zwykłego użytkownika do SYSTEM, czyli do najwyższych uprawnień na Windows.

25 listopada 2020

Windows 10 dostaje nowe aktualizacje. Rozwiązują problem z zabezpieczeniami


Windows 10 otrzymał nowe uaktualnienia bezpieczeństwa, które udostępniono poza standardowym terminarzem wydawniczym. Microsoft postanowił nie czekać z ich wydaniem do grudniowego Patch Tuesday. Nowe łatki rozwiązują problemy z autoryzacją Kerberos i gigant z Redmond określił je jako ważne.

Windows 10 otrzymuje nowe aktualizacje poza standardowym terminarzem. Normalnie Microsoft wypuściłby te łatki w najbliższy Patch Tuesday, który wypada 8 grudnia. Jednak zdecydowano się nie czekać do tego dnia. Zobaczmy, jaki problem rozwiązują nowe uaktualnienia.

Nowe łatki to KB4594440 dedykowane Windows 10 2004 oraz 20H2 i KB4594443 dla wydań z numerami 1903 i 1909. Nieco wcześniej ta poprawka została udostępniona też wersji z numerem 1809. Microsoft opisał nowy problem w biuletynie oznaczonym ciągiem znaków CVE-2020-17049. Patche sklasyfikowano jako ważne.

Nowe aktualizacje rozwiązują problem występujący w autoryzacji Kerberos, które są związane z wartością podklucza rejestru PerformTicketSignature. Co bardzo ważne, łatki te nie są udostępniane poprzez Windows Update. W celu ich instalacji musicie udać się do wykazu usługi Microsoft Update (link), gdzie należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i znaleźć uaktualnienia do pobrania.

Foto: komputerswiat.pl

Warto dodać, że w grudniu Microsoft planuje udostępnić dla Windows 10 mniej aktualizacji. Do standardowego harmonogramu firma planuje powrócić w styczniu.

żródło: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/windows-10-dostaje-nowe-aktualizacje-rozwiazuja-problem-z-zabezpieczeniami/3tx4dr0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.