Kategorie
Bez kategorii

Windows XP w przeglądarce – przeżyj podróż w czasie lub wkręć swoich znajomych

Microsoft znowu nie ma szczęścia w poprawianiu błędów. Właśnie powstał nowy PoC (Proof of Concept) i tym samym publicznie dostępny exploit, w którym badacz pokazuje jak za pomocą specjalnie przygotowanego kodu wykonać lokalną eskalację uprawnień (LPE) ze zwykłego użytkownika do SYSTEM, czyli do najwyższych uprawnień na Windows.

8 sierpnia 2020

Windows XP w przeglądarce – przeżyj podróż w czasie lub wkręć swoich znajomych


Jeśli jesteście zbyt młodzi, aby pamiętać swojego czasu bardzo lubiany system operacyjny Windows XP, to macie świetną okazję, by nadrobić zaległości. Możecie przy okazji nabrać znajomych! Spokojnie, nie będzie to wymagało żadnego zachodu – wcale nie chodzi nam o instalację OSu na dysku twardym. Znaleźliśmy coś lepszego.

Projekt o nazwie Online Windows XP Simulator to strona internetowa, która umożliwia zaznajomienie się z systemem Windows XP, a przynajmniej niektórymi jego elementami i aplikacjami z tego okresu. Możecie zagrać w klasycznego Sapera, Tetrisa, wypróbować możliwości słynnego Winampa i przeglądać strony internetowe w Internet Explorerze 7.

Oczywiście aby w pełni móc rozkoszować się projektem, warto odpalić go w trybie pełnoekranowym – dzięki temu interfejs przeglądarki internetowej nie będzie widoczny. Prawda jest brutalna: to „tylko” swojego rodzaju graficznie zaawansowana strona internetowa, więc… nie spodziewajcie się cudów.

Uwaga: strona działa z powodzeniem także na smartfonach i tabletach z Androidem!

Online Windows XP Simulator to także ciekawy sposób, aby… wkręcić znajomych. Włączcie witrynę, zmaksymalizujcie okno przeglądarki i obserwujcie z ukrycia swoją ofiarę.

Aby wypróbować Windowsa XP w przeglądarce, przejdźcie tutaj.

żródło: https://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/36837-windows-xp-w-przegladarce-przezyj-podroz-w-przeszlosc-lub-wkrec-swoich-znajomych.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.